Connect with us

Hi, what are you looking for?

Carabao Cup

Heronjtë e United, Ten Hag: “Rilindëm” falë këtyre tre futbollistëve

Manchester United po kalon momentin më të bukur të sezonit. “Djajtë e Kuq” eliminuan Barcelonën në Europa League të enjten, ndërsa sot fituan EFP Cup.

United mposhti 2-0 Newcastle në finalen e madhe të luajtur në “Wembley”. Skuadra angleze rikthehet të fitojë një trofe pas gjashtë vitesh. Ndërkohë, Erik ten Hag shijoi kupën e parë në stolin e United.

 

Trajneri holandez u shfaq i lumtur pas ndeshjes. Në prononcimin pas ndeshjes, Ten Hag tregoi edhe tre futbollistët kyç në rilindjen e skuadrës së tij.

Lexo edhe:

De Gea, Varane dhe Casemiro. Është e nevojshme të kesh lojtarë të tillë për të udhëhequr skuadrën. Ata më shërbejnë dhe ndihmojnë edhe mua si trajner.

 

Nuk flas vetëm në aspektin teknik, por sidomos për mentalitetin fitues që sjellin në dhomat e zhveshjes. Këtu ekziston një uri e madhe për trofe, pasi United është mësuar të fitojë gjithmonë”, u shpreh Ten Hag.

Lajme të tjera

Itali

Romelu Lukaku nuk është një nga lojtarët e konfirmuar për organikën e sezonit të ardhshëm tek Inter. Sulmuesi belg do të rikthehet në Londër...

Sport

Suedia është bërë vendi i parë në botë që ka regjistruar zyrtarisht seksin si sport. “Si çdo sport tjetër, arritja e rezultateve të dëshiruara...

Merkato

Raphaël Guerreiro e mbylli mes lotësh aventurën 7-vjeçare me Borussia Dortmund. Anësori i majtë portugez, shpresonte të largohej me titull dhe festë, por dëshira...

Featured

Andrea Pirlo rikthehet të luajë futboll në moshën 44-vjeçare. Mediet italiane raportojnë se Pirlo do të luajë në Kings League, pas mbylljes së eksperiencës...