Connect with us

Hi, what are you looking for?

Spanjë

Herrera drejt largimit, Atletico Madrid gjen zëvendësuesin në Bundesligë

Hector Herrera do të largohet në fund të sezonit dhe për këtë arsye drejtuesit e Atletico Madrid kanë nisur punën për të afruar në skuadër Orel Mangala, i cili aktivizohet në Bundesligë te Stuttgarti.

Mesfushori ka kohë që u ka bërë me dije drejtuesve të klubit gjerman se dëshiron të largohet nga Gjermania për të provuar një aventurë të re. Mangala iu bashkua Stuttgartit në vitin 2017 duke bërë një punë shumë të mirë në mesin e fushës dhe duke tërhequr kështu edhe vëmendjen e klubeve të tjera.

Spanjollët e shikojnë belgun, i cili mund të luajë si në krahun e majtë ashtu si edhe në të djathtin, si pasuesin ideal të Herreras. Gjermanët e vlerësojnë 24-vjeçarin 17.4 milionë euro, por Atletico po vlerëson edhe lojtarë të tjerë, pasi në listën e tyre janë Boubacar Kamara të Marseille dhe Mo Camara të Salzburg.

Lajme të tjera

Kombëtare

Kombëtarja Shqiptare vijon punën për t’u përgatitur për ndeshjen e parë eliminatore të Europianit Gjermani 2024, e planifikuar për t’u luajtur mbrëmjen e të...

Kombëtare

“La Casa de Quiz” mbërrin në shtëpinë më të famshme të mbarë Shqiptarisë, “Big Brother VIP2 Albania”. Gazetari i SuprSportit, Gjergji Stefa, kishte përgatitur...

Merkato

Galatasaray piketon sulmuesin shqiptar. Me 10 gola dhe 4 asiste deri në këtë pikë të sezonit në Superligën Turke, Valon Et’hemi ka tërhequr vëmendjen...

Bundesliga

Thomas Tuchel mori drejtimin e Bayern Munich të premten, pas shkarkimit të trajnerit Julian Nagelsmann. Më pak se 24 orë nga zyrtarizimi i tij...