Bundesliga

Hertha bën surprizën mposht Leipzig me 10 lojtarë

Me 10 lojtarë në pjesën më të madhe të ndeshjes por Hertha Berlin largohet me një fitore të çmuar nga transferta e Leipzig. Kryeqytetasit dhuruan suprprizën më të madhe të kësaj jave në Bundesliga me fitoren 3-2 ndaj nënkampionëve të Gjermanisë. Golin e parë, miqtë e gjetën që në minutën e 5 por dy minuta më vonë Torunarigha i la miqtë me 10 lojtarë por Leipzig nuk përfitoi nga ky fakt madje pësoi edhe golin e dytë në minutën e 31 kur Salomon Kalou gjeti saktësisht katërkëndëshin e mbrojtur nga Peter Gulacsi. Skuadrat u rikthyen në fushë për një tjetër pjesë të nxehtë dhe kështu ndodhi pasi Davie Selke shtangu stadiumin ” Red Bull Arena” më vonë, ndërsa Willi Orban ngushtoi diferencën duke rikthyer në lojë ekipin e drejtuar nga Ralph Hasenhuettl qw gjeti edhe golin e dytë nw minutat shtesë por nuk arriti të arrinte barazimin duke dalë me humbje nga kjo ndeshje.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency