Connect with us

Hi, what are you looking for?

Bundesliga

Hertha Berlin “shkatërrohet” nga Kolni, shpëtimi ‘mision i pamundur’

Koln mori fitoren e thellë 5-2 ndaj Hertha Berlin në takimin e raundit të 32-të të Bundesliga, me këta të fundit që duket se nuk po munden të gjejnë një rrugë shpëtimi.

Sfida u zhbllokua në minutën e 8’, me Selke që kaloi vendasit në avantazh. Vetëm 10 minuat më vonë miqtë do të reagonin, me Tousart që barazoi.

Lexo edhe: 

Në minutën e 33’ u krijua shpresë te Hertha Berlin, me Jovetic që do të kalonte ekipin e tij në avantazh momental, megjithatë vetëm 6 minuta më pas Hubers do të barazonte për Koln-in.

Rezultati i fraksionit të parë u mbyll nga Skhiri, i cili riktheu avantazhin te vendasit në minutën e 43’.

Në pjesën e dytë vendasit u shfaqën më kërkues dhe Hubers realizoi golin e katërt për Koln-in në minutën e 69’.

Rezultati i kësaj përballjeje u vulos nga Huseinbasic, që realizoi golin e pestë për skuadrën e tij në minutën e 81’.

Pas javës së 32-të të Bundesliga, Koln renditet në vend të 10-të me 41 pikë, teksa Hertha Berlin në vend të fundit me 25 pikë.

Lajme të tjera

Itali

Romelu Lukaku nuk është një nga lojtarët e konfirmuar për organikën e sezonit të ardhshëm tek Inter. Sulmuesi belg do të rikthehet në Londër...

Sport

Suedia është bërë vendi i parë në botë që ka regjistruar zyrtarisht seksin si sport. “Si çdo sport tjetër, arritja e rezultateve të dëshiruara...

Merkato

Raphaël Guerreiro e mbylli mes lotësh aventurën 7-vjeçare me Borussia Dortmund. Anësori i majtë portugez, shpresonte të largohej me titull dhe festë, por dëshira...

Featured

Andrea Pirlo rikthehet të luajë futboll në moshën 44-vjeçare. Mediet italiane raportojnë se Pirlo do të luajë në Kings League, pas mbylljes së eksperiencës...