Lajme

Hetimet, ja pse u rrëzua helikopteri i presidentit të Leicesterit

Kanë kaluar rreth 40 ditë nga ngjarja tragjike ku humbi jetën presidenti i Leicesterit, tailandezin Vichaj Srivaddhanaprabha, pasi helikopteri i tij u rrëzua në mënyrë të befasishme, vetëm pak sekonda pasi ishte ngritur nga stadiumi ku ishte luajtur sfida mes vendasve dhe West Hamit.

Bordi i Investigimit të Aksidenteve Ajrore ka hetuar gjerësisht për shkaqet e aksidentit, duke analizuar me vëmendje edhe kutinë e zezë të helikopterit, për të kuptuar plotësisht se çfarë ndodhi natën e 208 Tetorit.

Kështu nga raporti i dorëzuar në përfundim të hetimeve, duket se ka qenë një vidë e liruar, ajo që ka shkaktuar tragjedinë, ku përveç bosit tailandez, humbën jetën edhe dy pilotët dhe dy bashkëpunëtorë të tij.

Sipas analizës së kutisë së zezë, gjatë fazës së ngritjes avioni ka pësuar një rrotullim të papritur në të djathtë, në drejtimin e kundërt nga kontrollet e pilotit, për shkak se sistemi i kontrollit të rotorit të bishtit ishte shkyçur nga pedalet në kabinë, vetëm për shkak të vidës së liruar. Kjo është ajo që doli nga raporti i tetë faqeve të hetimeve të kryera nga divizioni britanik.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency