Serie A

Hetimet për tamponët e Lazios, nuk përputhet vetëm rezultati për Strakoshën

Polemikat rreth kaosit të shkakuar nga rezultatet e tamponëve të Lazios para ndeshjes kundër Juventusit, e cila përfundoi 1-1, vazhdojnë të jenë të pranishme. Në atë takim të rëndësishëm, Lucas Leiva, Ciro Immobile dhe Thomas Strakosha nuk mundën të luanin për shkak të pozitivitetit të tyre (me Koromavirus).
Të tre futbollistët bardhekaltër u lanë jashtë skuadrës për shkak të mospërputhjes së rezultateve të tamponëve. Qendra “Futura Diagnostica” në Avellino i kishte nxjerrë negativë, ndërsa klinika “Campus Biomedical” në Romë pozitivë me “COVID-19”.
Kjo mospërputhje e detyroi Prokurorinë e Avellinos të hapte një hetim për të përcaktuar nëse kishte shkelje rregullave nga klubi kryeqytetas dhe laboratori i Avellinos, duke kërkuar një ripërpunim të atyre tamponëve të famshëm në Spitalin Moskat.
Siç raportohet nga “Sky Sport”, rezultatet sërish nuk përputhen plotësisht: Leiva dhe Immobile rezultuan negativë, që do të thotë se duhej të ishin të disponueshëm për të sfiduar bardhezinjtë, ndërsa Strakosha pozitiv.
Portieri shqiptar aktualisht është në dispozicion të Simone Inzaghit dhe është thirrur gjithashtu për ndeshjen e Championsit kundër Zenitit.
Këto rezultate ndihmojnë në lehtësimin e pozicionit të Lazios në dosjen e hartuar nga Prokuroria e Avellinos por nga ana tjetër shtojnë keqardhjen për mungesën e dy lojtarëve të rëndësishëm (Immobile dhe Leiva) ndaj Juves.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency