Serie A

Hetohen sms-të mes lojtarëve ,Parma rrezikon të mbetet në Serinë B

Parma u rikthye në Serinë A, duke regjistruar edhe një rekord, pasi arriti që brenda 3 sezonesh të ngjitet nga Seria D, ku u dërgua pas falimentit. Çdo sezon nga një kategori për emilianët, që festuan në javën e fundit, kur edhe u bënë matematikisht pjesë e Serisë A.

Gjithsesi festa e Parmës duket se është prishur, pasi janë denoncuar disa sms mes futbollistëve të verdhebluve dhe atyre të Spezias, skuadër me të cilën u ndeshën në javën e fundit.

Aktualisht po hetohet ndikimi i atyre mesazheve, ku lojtarët e Parmës Ceravolo dhe Calaio, u kërkojnë të mos impenjohen maksimalisht kolegëve të tyre te Spezia Filippo De Col e Alberto Masi.

Aktualisht Prokuroria Federale ka marrë në pyetje të 4 futbollistët dhe drejtues të tjerë të klubeve, ndërsa tani po analizon me vëmendje se sa mund të ketë ndikuar biseda në sms.

Për momentin asgjë nuk mund të thuhet me saktësi, por mediat italiane parashikojnë se Parma mund të pezullohet duke u rikthyer sërish në Serinë B, në rast se vërehet parregullsi.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

To Top