Connect with us

Hi, what are you looking for?

Europa League

Hidhet shorti i Europa League/ Në raundin e parë Llapi do të ketë kundërshtar polakët e Wisla Krakow

Këtë të martë në orën 15:00 në Nyon të Zvicrës u hodh shorti i raundi të parë kualifikues të UEFA Europa League, me Llapin që është e vetmja skuadër shqiptare që konkurron në këtë kompeticion.

Pas shortit Llapi mësoi se kundërshtar në këtë raund do të jetë skuadra polake e Wisla Krakow, një rival goxha i vështirë.

Lexo edhe:

Sa i përket ndeshjeve të këtij raundi të Europa League, ato do të zhvillohen në datat 11 dhe 18 korrik, me takimin e parë që do të zhvillohet në Kosovë, ndërsa përballja e dytë në Poloni.

Lajme të tjera

Merkato

Antonio Conte e kishte një nga dëshirat e merkatos dhe presidenca e Napolit ia ka plotësuar. Alessandro Buongiorno është futbollisti më i ri i...

Premier League

Një tjetër futbollist shqiptar në Premier League. Futbollisti kuqezi, Matteo Dashi, do të jetë pjesë e skuadrës së parë të Crystal Palace duke nisur...

Merkato

Mehdi Taremi është zyrtarisht sulmuesi i ri i Interit. Kampionët e Italisë kanë prezantuar 31-vjeçarin iranian, i cili vjen si lojtar i lirë nga...

Merkato

Milani ka zgjedhur t’i besojë trajnerit Paulo Fonseca stolin për sezonin e ardhshëm, por merkatoja nuk ka nisur të nxehet ende, teksa kjo ka...