Connect with us

Hi, what are you looking for?

Conference League

Hidhet shorti i grupeve të Conference League, Ballkani njihet me kundërshtarët

Në Stamboll të Turqisë u hodh shorti për raundin e grupeve të Conference League 2022-2023.

32 skuadrat që kanë mbërritur deri në këtë fazë, përfshirë edhe ekipin e Ballkanit, u njohën sot me grupet dhe kundërshtarët.

Kamionët e Kosovës janë në grupin G, ku kundërshtarë do të ketë Slavia Praha, CFR Cluj dhe Sivasspor.

Ndërsa Baseli i Taulant Xhakës ndodhet në grupin H së bashku me Slovan Bratislava, Zalgiris dhe Pyunik.

Grupet e Conference League:

Grupi A

Istanbul Basaksehir

Fiorentina

Hearts

RFS

 

Grupi B

West Ham

FCSB

Anderlecht

Silkeborg

 

Grupi C

Villarreal

H. Beer-Sheva

Austria Wien

Lech

 

Grupi D

Partizan Beograd

Koln

Nice

Slovacko

 

Grupi E

AZ Alkmaar

Apollon

Vaduz

Dnipro

 

Grupi F

Gent

Molde

Shamrock Rovers

Djurgarden

 

Grupi G

Slavia Praha

CFR Cluj

Sivasspor

Ballkani

 

Grupi H

Basel

Slovan Bratislava

Zalgiris

Pyunik

 

Lajme të tjera

Kosovë

Aventurë e re për Arijanet Muric, portierin titullar të përfaqësueses së Kosovës. 25-vjeçari dardan do të jetë pjesë e Ipswichit në katër sezonet e...

Ligue 1

Joao Nevesit do të jetë goditja e madhe e PSG-së në mesfushë. Talenti portugez kërkohet me ngulm nga trajneri Luis Enrique. 19-vjeçari është pjesë...

La Liga

Pedri, ishte mungesa e madhe e Spanjës në ndeshjet më të rëndësishme të Euro 2024, me mesfushorin që u dëmtua pas një përplasje të...

Angli

Manchester United vazhdon të jetë aktiv në merkato dhe pas zyrtarizmit të sulmuesit Joshua Zirkzee, tashmë fokusi kryesor është kthyer në repartin e mbrojtjes....