Serie A

Hidhet shorti i Seria A/ Kampionët e nisin në shtëpi, derbi në javën e pestë

Ditën e sotme është hedhur shorti për kalendarin e sezonit 2022-2023 të Seria A. Edicioni i ardhshëm do të nisë më 13 gusht të 2022-shit dhe do të zgjasë deri më 4 qershor të vitit 2023.

Ndërkohë sa i përket derbit Milan-Inter, dy rivalët e përjetshëm do të ndeshen për herë të parë për sezonin e ri më 4 shtator, që përkon me raundin e pestë. Teksa më 5 shkurt do të luhet Inter-Milan, takim i vlefshëm për raundin e 21-të të Seria A.

Ndërsa derbi i Italisë Juventus-Inter do të zhvillohet më 9 nëntor për raundin e 13-të, teksa do të ndeshen sërish më 19 mars, Inter-Juventus, takim i vlefshëm për raundin e 27-të.

Roma-Lazio do të përballen për herë të parë për edicionin e ri më 6 nëntor, në javën e 13-të dhe më 19 mars për raundin e 27-të.

Sa i përket përballjes brenda “shtëpisë” së Berlusconit, Milan-Monza do të përballen më 23 tetor në javën e 11-të dhe më 19 shkurt, takim i vlefshëm për raundin e 23-të.

Java 1

Java 2

Java 3

Java 4

Java 5

Java 6

Java 7

Java 8

Java 9

Java 10

Java 11

Java 12

Java 13

Java 14

Java 15

Java 16

Java 17

Java 18

Java 19

Të Fundit

EVENTET NË SUPERSPORT

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency