Premier League

Hidhet shorti i sezonit të ri, Premier League nis me një superndeshje!

Sezoni i ri i Premier League nis me emocione dhe spektakël. Është hedhur paraditen e sotme shorti për edicionin 2019-2020 i cili do të nisë me një supersfidë. Java e parë do të mbyllet të dielën në orën 17:30 me atë shqiptare me një duel zjarri pasi Manchester United do të presë në Old Trafford Chelsea-n. Kampionatin do ta nisin nënkampionët e Liverpoolit që të premten e 9 gushtit në mbrëmje do të sfidojnë në Anfield debutuesit e Norwich City.  Ndeshje aspak e lehtë as për kampionët e Manchester City-t që të shtunën në orën 13:30 do të masin forcat në transfertën londineze ndaj West Ham. E shtuna e parë e Premier League ajo e 10 gushtit do të mbyllet me sfidën Tottenham-Aston Villa ndërsa të dielën në orën 15:00 Newcastle do të presë në shtëpi Arsenalin. Pas duelit mes Manchester United dhe Chelsea-t duhet pritur data 31 gusht për të parë një tjetër sfidë teksa do të vihet në skenë derbi i Londrës Veriore mes Arsenal dhe Tottenham. Derbi i parë i Manchesterit për sezonin 2018-2019 do të luhet më 7 dhjetor me United që do të presë në Old Trafford City-n e Guardiolës ndërkohë që vetëm 3 ditë më parë do të zhvillohet derbi i Liverpoolit mes The Reds dhe Everton.

NDESHJET DERBI

Ja dhe datat e sfidave derbi më të mëdha në Premier League:

31/08/2019 16:00 Arsenal v Tottenham Hotspur

19/10/2019 16:00 Manchester United v Liverpool

04/12/2019 21:00 Liverpool v Everton

07/12/2019 16:00 Manchester City v Manchester United

28/12/2019 16:00 Arsenal v Chelsea

18/01/2020 16:00 Liverpool v Manchester United

22/01/2020 20:45 Chelsea v Arsenal

07/03/2020 16:00 Manchester United v Manchester City

14/03/2020 16:00 Everton v Liverpool

25/04/2020 16:00 Tottenham Hotspur v Arsenal

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency