Kategoria e Parë

Hidhet shorti, Kategoria e Parë gati të nisë rrugëtimin

Mesditën e sotme, në ambientet e Federatës Shqiptare të Futbollit është hedhur shorti për të dy grupet e Kategorisë së Parë të futbollit në Shqipëri.

Kështu Kastrioti-Egnatia në Grupin A dhe Devolli-Pogradeci në Grupin B, pritet të ndezin menjëherë startin e kësaj lige, që ka disa pretendentë për të Superiore.

Kategoria e Parë luhet me dy faza të plota me nga 9 javë secila, ndërsa më pas luhet një Play Off mes 4 skuadrave të renditura të parat në çdo grup, me sistem vajtje-ardhje.

Kujtojmë që skuadra e renditur e para në Grupin A dhe ajo e renditur e para në Grupin B, do të ngjiten direkt në Kategorinë Superiore. Vendet e dyta të çdo grupi do të përballen me njëra-tjetrën dhe fituesja do të luajë një Play Out me skuadrën e vendit të tetë të Superiores.

GRUPI A

JAVA 1
Kastrioti-Egnatia
Besëlidhja-Korabi
Veleçiku-Erzeni
Tërbuni-Dinamo
Shkumbini – Burreli

JAVA 2
Egnatias – Burreli
Dinamo – Shkumbini
Erzeni – Tërbuni
Korabi – Veleçiku
Kastrioti – Besëlidhja

JAVA 3
Besëlidhja – Egnatia
Veleçiku – Kastrioti
Tërbuni – Korabi
Shkumbini – Erzeni
Burreli – Dinamo

JAVA 4
Egnatia – Dinamo
Erzeni – Burreli
Korabi – Shkumbini
Kastrioti – Tërbuni
Besëlidhja – Veleçiku

JAVA 5
Veleçiku – Egnatia
Tërbuni – Besëlidhja
Shkumbini – Kastrioti
Burreli – Korabi
Dinamo – Erzeni

JAVA 6
Egnatia – Erzeni
Korabi – Dinamo
Kastrioti – Burreli
Besëlidhja – Shkumbini
Veleçiku – Tërbuni

JAVA 7
Tërbuni – Dinamo
Shkumbini – Veleçiku
Burreli – Besëlidhja
Dinamo – Kastrioti
Erzeni – Korabi

JAVA 8
Egnatia – Korabi
Kastrioti – Erzeni
Besëlidhja – Dinamo
Veleçiku – Burreli
Tërbuni – Shkumbini

JAVA 9
Shkumbini – Egnatia
Burreli – Tërbuni
Dinamo – Veleçiku
Erzeni – Besëlidhja
Korabi – Kastrioti

GRUPI B

JAVA 1
Devolli-Pogradeci
Oriku-Besa
Elbasani-Apolonia
Lushnja-Shënkolli
Turbina-Ilira

JAVA 2
Pogradeci – Iliria
Shënkolli – Turbina
Apolonia – Lushnja
Besa – Elbasani
Devolli – Orikumi

JAVA 3
Orikumi – Pogradeci
Elbasani – Devolli
Lushnja – Besa
Turbina – Apolonia
Iliria – Shënkolli

JAVA 4
Pogradeci – Shënkolli
Apolonia – Iliria
Besa – Turbina
Devolli – Lushnja
Orikumi – Elbasani

JAVA 5
Elbasani – Pogradeci
Lushnja – Orikumi
Turbina – Devolli
Iliria – Besa
Shënkolli – Apolonia

JAVA 6
Pogradeci – Apolonia
Besa – Shënkolli
Devolli – Iliria
Orikumi – Turbina
Elbasani – Lushnja

JAVA 7
Lushnja – Pogradeci
Turbina – Elbasani
Iliria – Orikumi
Shënkolli – Devolli
Apolonia – Besa

JAVA 8
Pogradeci – Besa
Devolli – Apolonia
Orikumi – Shënkolli
Elbasani – Iliria
Lushnja – Turbina

JAVA 9
Turbina – Pogradeci
Iliria – Lushnja
Shënkolli – Elbasani
Apolonia – Orikumi
Besa – Devolli

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency