Basketboll

Hidhet shorti për edicionin e parë të Ligës Unike Shqipëri-Kosovë

Shtatorin e kaluar u krijua me bujë të madhe Liga Unike e Basketbollit mes Shqipërisë dhe Kosovës, ndërsa thuajse 7 muaj më vonë janë përzgjedhur skuadrat dhe është hedhur shorti për këtë kompeticion.

Kështu skuadrat e nominuara nga Federata Shqiptare e Basketbollit (FSHB) janë Tetua, Goga Basket, Vllaznia dhe Tirana, kurse nga Federata e Basketbollit e Kosovës (FBK) janë Sigal Prishtina, Golden Eagle Ylli, Peja dhe Rahoveci.

Më pas është hedhur shorti për çerekfinalet, gjysmëfinalet dhe finalet e këtij kompeticioni, që do të startojë të martën e ardhshme dhe do të kulmojë më 14 prill me finalen e madhe.

E martë
16:00 Vllaznia-Peja
19:00 Rahoveci-Teuta

E mërkurë
16:00 Goga Basket-Tirana
19:00 Sigal Prishtina-Golden Eagle Ylli

Gjysmëfinalet, 13Prill
16:00 Gjysmëfinalja e parë (Fituesi A dhe D)
19:00 Gjysmëfinalja e dytë (Fituesi B dhe C)

Finalet, 14 Prill
16:00 Ndeshja për vendin e tretë
19:00 Finalja e madhe

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency