Premier League

Hidhet shorti për sezonin e ri, Tottenham-Man. City, “zjarr” që në start

Hidhet shorti për ndeshjet e sezonit të ardhshëm në Premier League, që do të nisë më 14 gusht, me kampionët në fuqi të Manchester City-t që do ta nisin mbrojtjen e titullit në transfertë përballë Tottenhamit.

Një tjetër përballje, që pritet me interes është derbi i Londrës midis kampionëve të Europës, Chelsea-t, dhe Crystal Palace. Të besuarit e gjermanit Tuchel do të synojnë këtë sezon titullin kampion, ndaj pritet të rivalizojnë denjësisht me Citizens, të cilët arritën t’i mposhtnin edhe në finalen e Champions League.

I renditur në vendin e dytë në sezonin që lamë pas, Manchester United, i udhëhequr nga Solskjaer, ka pritshmëri të larta dhe pritet t’i bashkohen garës për fitimin e Premier League-s. Ndërkohë që Liverpooli do të udhëtojë në “Carrow Road” për sfidën ndaj Norwich. Fituesja e “FA Cup”, Leicester City do të ndeshet me Ëolves, ndërsa Arsenali do të përballet me skuadrën debutuese, e Brentford. Një përballje tejet e rëndësishme pritet të luhet me 28 gusht ndërmjet Liverpoolit dhe Chelsea-t, në të njëjtën javë City do të matë forcat me Arsenalin. Citizens do të perballen me kampionët e sezonit 2019-20, pra me të kuqtë e drejtuar nga Klopp më 2 tetor, një tjetër sfidë tejet e rëndësishme për luftën për titull.

Në të njëjtin muaj, Liverpool do të udhëtojë në “Old Trafford” për ndeshjen ndaj Man. United, një tjetër pretendent i mundshëm për titullin kampion. Derbi i parë i Manchesterit është caktuar që të luhet më 6 nëntor, ndërsa derbi i Merseyside, Everton-Liverpool në të njëjtin muaj. Sezoni 2021-22 nuk do të ketë ndryshime në strukturë dhe do t’i besohet formatit tradicional me 20 skuadra pjesëmarrëse.

 

Java 1 (14 gusht)

Brentford – Arsenal

Burnley – Brighton

Chelsea – Crystal Palace

Everton – Southampton

Leicester – Wolves

Manchester Utd – Leeds

Newcastle – West Ham

Norwich – Liverpool

Tottenham – Manchester City

Watford – Aston Villa

 

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency