Europa League

Hidhet shorti për turin e parë eliminator, skuadrat shqiptare njohin kundërshtarët

Është hedhur sot në Nyon të Zvicrës edhe shorti për turin e parë eliminator të UEFA Europa leagues, ku kompeticion në të cilin Shqipëria përfaqësohet me tre skuadra, Kukësin, Laçin dhe Teutën si fituese e Kupës së Shqipërisë.

Kështu Kukësi i trajnerit Skënder Gega do të gjejë përballe skuadrën Bullgare të Slavias së Sofias, me verilindorët që janë pritës, ndërsa Laçit shorti i rezervoi përballjen me skuadrën azere të Keslas, në transfertë. Short më i vështirë për Teutës, që do të gjejë përballë në këtë tur izraelitët e Beitar Jerusalem.

Dy skuadrat shqiptare në Maqedoninë e Veriut, Shkëndija dhe Shkupi do të përballen gjithashtu me skuadra azere, ku tetovarët e Ernest Gjokës do të ndeshen me Sumqayit dhe shkupjanët e drejtuar nga Qatip Osmani me Neftchi Baku. Skuadra e Renovës gjeti përballë skuadrën e Aleshkert.

Njohën kundërshtarët edhe skuadrat e Kosovës, ku Gjilani nëse kalon raundin paraeliminator ndaj SP Tre Penne, do të përballet me qipriotët e Apoelit, ndërsa Prishtina do të ndeshet me modestët nga Luksemburgu Union Titas.

Raundet eliminatore të Europa Leagues do të startojnë më 27 gusht dhe do të luhen me ndeshje teke, për shkak të kohës së kufizuar prej pandemisë Covid-19.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency