Serie A

Higuain: Askush nuk më kërkoi largimin, ja pse zgjodha numrin 21

U fol shumë se ishte në listën e futbollistëve që duhej larguar në verë, por Gonzalo Higuain vendosi të qëndrojë te Juventusi dhe deri tani ia ka dalë të bindë Maurizio Sarrin për një fanellë titullari në krah të Cristiano Ronaldos dhe Douglas Costës.

“Që kur erdha, e kisha ndarë mendjen që do të qëndroja te Juventusi. Lexoja vazhdimisht se isha në listën e atyre që duheshin larguar, pro sinqerisht mua askush nga klubi nuk më kërkoi të gjej një tjetër skuadër”, tha Higuain.

Sulmuesi argjentinas mori numrin 21, teksa shumë e komentuan këtë si një zgjedhje të detyruar, për t’i lënë të lirë numrin 9 Mauro Icardit, por ky i fundit nuk përfundoi te Juve, ndërsa Higuain tregoi edhe “sekretin” e numrit të ri.

“Numrin 9 e lashë vetë, jo se ma kërkoi njeri nga klubi. Kisha dëshira të bëja një ndryshim dhe zgjodha të marr numrin 21, që përkon me ditën e lindjes së vajzës time. Tani do të kem mundësi të luajë sërish në krah të Ronaldos, që e shoh shumë më të kompletuar dhe me shumë rekorde mbi shpinë”, deklaroi Higuain.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency