Futboll

Higuain është për mëshirë, humb penalltinë dhe zihet me kundërshtarët në debutim

Aventura e Gonzalo Higuain në MLS nuk nisi në mënyrën më të mirë të mundshme me fanellën e Inter Miamit, klub në pronësi të David Beckham, i cili vendosi të investojë tek argjentinasi një tjetër ish-lojtar i Juventusit, Blaise Matuidi.

Debutimin “Pipita” duhet ta harrojë sa më parë: së pari për humbjen e rëndë 3-0 të pësuar në fushën e Filadelfia Union, si dhe për një episod që mund të kishte ndryshuar rrjedhën e lojës.

Kur rezultati ishte 2-0 për vendësit, Higuain kishte mundësinë për të rihapur ndeshjen, por goditi shumë keq nga pika e bardhë e penalltisë. Argjentinasi nuk mundi të përmbante nervat duke shfryrë edhe ndaj kundërshtarëve, që kërcyen nga gëzimi kur ai e çoi topin mbi tra.

Penalltitë nuk kanë qenë kurrë pikë e fortë në sfondin teknik të Higuainit. Ai ka gabuar nga distanca e 11 metrave në finalen e Copa America 2015 kundër Kilit apo në ndeshjen Milan-Juventus kur vishte fanellën kuqezi, me Szczesny-n që neutralizoj përpjekjen e tij.

Vazhdon momenti negativ për Inter Miamin: ekipi me seli në Florida është në vendin e fundit në Konferencën Lindore në shoqërinë e DC United, me vetëm 11 pikë të grumbulluara në 14 ndeshje.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency