Serie A

Higuain kushton më shtrenjtë se titullarët e Napolit

Në prag të kryesfidës së Serisë A, mes Juventusit dhe Napolit, që do të luhet të dielën në mbrëmje në ‘Allianz Stadium’, vëmendja ndaj kësaj ndeshjeje po bëhet gjithmonë e më e madhe.

Bardhezinjtë dhe skuadra e Sarrit do të diskutojnë një sfidë që mund të jetë vendimtare për titullin kampion, kur kanë mbetur edhe 5 ndeshje nga fundi i sezonit.

Sa i përket fushës së lojës, të gjithë janë të mendimit që kjo është një sfidë pa favoritë, pasi nga njëra anë Napoli i Sarrit është etiketuar si një nga skuadrat që luan futbollin më të bukur në botë dhe nga ana tjetër, bardhezinjtë e Allegrit shquhen për racionalitetin e skajshëm që tregojnë në fushë, pasi fitojnë edhe atëherë kur vuajnë shumë.

Gjithsesi, në letër Juventusi nuk ka rival, pasi po të shikosh paratë e shpenzuara për kompletimin e skuadrës, vetëm Higuain ka kushtuar më shtrenjtë se formacioni i napolitanëve.

Sulmuesi argjentinas u ble pikërisht nga Napoli, për shumën e 90 milionë eurove, ndërsa titullarët e Sarrit kanë kushtuar të gjithë bashkë 82.3 milionë euro.

Ja sa kanë kushtuar futbollistët titullarë të Napolit:
Pepe Reina – 2 milionë euro
Elseid Hysaj – 5 milionë euro
Raul Albiol – 12 milionë euro
Kalidu Koulibaly 7.8 milionë euro
Mario Rui – 10 milionë euro
Allan – 11.5 milionë euro
Jorginho – 9.5 milionë euro
Marek Hamsik – 5.5 milionë euro
Jose Callejon – 9.5 milionë euro
Dries Mertens – 9.5 milionë euro
Lorenzo Insigne – ka dalë nga ekipi I të rinjve

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency