Kupa e Italise

Hiqet aplikimi i kohës shtesë në gjysmëfinale, Rai zbulon oraret e sfidave

Futbolli italian rifillon me Kupën e Italisë, ndërkohë që Rai ka zyrtarizuar edhe oraret e sfidave, që do të startojnë në 21:00. Dy sfidat e kthimit duket e sigurt që do të luhen pa kohën shtesë, një ndryshim ky i formatit për të shmangur sforcimin fizik për lojtarët, që po kthehen nga një ndalesë e gjatë disamujore për shkak të pandemisë së Koronavirusit.

Sipas “Gazzetta dello Sport”, Liga do të zyrtarizojë programin dhe do të konfirmojë formatin pa kohë shtesë. Në rast të një rezultati identik me atë të ndeshjes së vajtjes, ekipet shkojnë direkt te gjuajtjet e penalltive për të përcaktuar se cila do të hyjë në finale.

Skuadrat gjysmëfinaliste të Kupës së Italisë janë të kënaqura nga ky vendim, sepse i frikësohen një nisjeje të lodhshme dhe me dëmtime. Milani, Juventusi, Inter dhe Napoli do të shmangin një 30-minutësh shtesë në dy sfidat që do të luhen të premten (Juventus-Milan) dhe të shtunën (Napoli-Inter) në mbrëmje.

 

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency