Connect with us

Hi, what are you looking for?

Serie A

Historia e dashurisë vazhdon, Juventusi shpërblen sulmuesin për golat

Dusan Vlahovic dhe Juventusi do të vijojnë bashkëpunimin së paku dhe për dy vite të tjera. Mediat italiane kanë raportuar se sulmuesi dhe drejtuesit e “Zonjës së Vjetër” kanë arritur marrëveshjen për të rinovuar kontratën deri në vitin 2028.

Sulmuesi serb, i cili mbërriti në Torino në janarin e vitit 2022 nga Fiorentina, do të firmosë një kontratë të re. Nga e cila do të përfitojë një pagë më të lartë. Juventusi investoi 80 milionë euro për shërbimet e tij.

Lexo edhe:

Vlahovic ndodhet në formë të mirë dhe në vitin 2024 ka shënuar më shumë se të gjithë në Serie A (9 gola).

Sipas marrëveshjes së re, 24-vjeçari, autor i 15 golave këtë sezon në kampionatin italian, do të përfitojë rreth 12 milionë euro në sezon.

Të dyja palët kanë gjetur gjuhën e përbashkët dhe pritet që shumë shpejt të konkretizohet zgjatja e marrëveshjes.

Lajme të tjera

Futboll

Skuadra e Mechelen, e drejtuar nga Besnik Hasi, rikthehet tek fitorja në kampionat belg në play off-in e grupit të Conference League. Pas humbjes...

Futboll

Fernando Santos nuk është më trajner i Beshiktashit, ka bërë të ditur klubi nga Stambolli këtë të shtunë. Vendimi u mor pas barazimit (1-1)...

La Liga

Që kur Xavi Hernandez njoftoi se do të largohej nga Barcelona në fund të sezonit, gjërat kanë filluar të shkojnë më mirë te “Blaugrana”....

Kosovë

Gafë e pafalshme e Arijanet Muric në Premier League. Portieri titullar i Kosovës, pjesë e Burnleyt në kampionatin më të bukur në botë, i...