Connect with us

Hi, what are you looking for?

Serie A

Historia e dashurisë vazhdon, kampionët e Italisë “blindojnë” kapitenin

Ditë aktive në merkaton e Napolit. Kampionët e Italisë kanë gjetur më në fund zëvendësuesin e Kim Min-jae, i cili u shit te Bayern Munchen për 50 mln euro.

Qendërmbrojtësi i ri i skuadrës së Rudi Garcias do të jetë braziliani Natan, i cili vjen nga Bragantino. 22-vjeçari aktivizohet në qendër dhe krahun e majtë të prapavijës.

Dhe bashkë me Amir Rrahmanin pritet të formojnë një dyshe të fortë në qendrën e mbrojtjes së skuadrës së kaltër.

Lexo edhe:

Ndërkohë që drejtuesit e kampionëve të Italisë kanë “blinduar” kapitenin Giovanni Di Lorenzo.

30-vjeçari i krahut të djathtë të difensivës, një ndër më të dalluarit në sezonin e fundit te Napoli, dhe jo vetëm, ka firmosur kontratën e re deri në vitin 2028. Me opsionin e zgjatjes së bashkëpunimit me një tjetër vit.

Paga sezonale e liderit të Napolit është rritur dhe me bonuse shkon deri në 3.5 milionë euro në sezon. Dëshira e dy palëve, Di Lorenzos dhe klubit, ishte të vijonin së bashku. Dhe tashmë ka ardhur edhe zyrtarizimi.

Lajme të tjera

Spanjë

Lajme të mira te Real Madrid. Në seancën e fundit stërvitore, organikës së trajnerit Carlo Ancelotti-t i është bashkuar edhe Vinicius Jr. Lexo edhe:...

Featured

Rubin Kazan u përball në transfertë me Baltika, në kuadër të javës së 18-të të Premier League-s ruse. Gjashtë minuta i kanë mjaftuar sulmuesit...

Serie A

Rinovimi i Denzel Dumfries me Interin komplikohet ndjeshëm, teksa palët duket se po shkojnë drejt një divorci në fund të sezonit. Kontrata e holandezit...

Euro 2024

Pasi mësoi kundërshtarët e fazës në grupe të Euro 2024, aty ku do të përballet me Spanjën, Kroacinë dhe Italinë në Grupin B, Shqipëria...