Premier League

Historia e Marcus Rashford, kur ëndrra bëhet realitet

“Shpresoj që e ardhmja ime të jetë brilante, në shkollë dhe jo vetëm. Vecanërisht në karrierën time si futbollist. Dua të kem një jetë ndryshe dhe ta bëj familjen time të lumtur dhe të tjerët të ndihen krenar për mua. Kam vetëm një objektiv në jetën time dhe ajo është të bëhem një futbollist profesionist dhe shpresoj që kjo të ndodhë te Manchester United.”

Kjo ishte ëndrra e Marcus Rashford, e ruajtur në një copë letër, të cilën e shkruajti kur ishte 11 vjec. Ambiciet e një futbollisti farë të ri në moshë u bënë realitet, sepse ai sot është një nga futbollistët më të vlerësuar nga Jose Mourinho. “Djali i Mrekullueshëm”, sic e therrasin të gjithë, pak ditë më parë festoi 20-vjetorin.

Sulmuesi është rritur në akademinë e Manchester United, skuadër të cilën e ëndërronte që fëmijë. Debutim ëndrrash për Rashord në atë mbremjë në Eurupa League, përballë Midtylland, e më pas ndaj Arsenalit. Njeriu i duhur, në vendin e duhur e në momentin e duhur.

Vite më parë 20-vjecari ka vuajtur nga një problem shëndetësor, që nuk e linte atë të rritej, por e kaloi shumë shpejt. Nuk rritej dot fizikisht, por talentin e tij askush nuk e pengonte dot të zhvillohej. Maturimi erdhi në të gjitha kuptimet, jo vetëm në atë trupor, por edhe atë profesional, nga United në Kombëtaren Angleze.

Fjalëpak e punëshumë, si në shkollë ashtu dhe në fushë. Qëndron larg zhurmave mediatike, sepse puna për të vlen më shumë se gjithcka. Ky është Marcus Rashford, “Wonderboy” i “Djajve të Kuq”.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency