Connect with us

Hi, what are you looking for?

Featured

Historia e pabesueshme e tifozëve anglezë: Po kërkonim birra, përfunduam me luanët

Një grup tifozësh anglezë, që ishin në kërkim të birrave në Katar (vend ku konsumimi i alkoolit është i ndaluar), shpjeguan në talkSPORT atë që mund të jetë një nga historitë më të çuditshme të këtij Botërori.

Alex Sullivan, një tifoz i Evertonit, i cili ka udhëtuar në Katar për të mbështetur Anglinë gjatë Kupës së Botës, tha për talkSPORT se “po kalonim mirë, po argëtoheshim, kur takuam një nga djemtë e sheikut. Ai na mori në pallat… dhe na tregoi se çfarë kishte aty: luanë, zogj të ndryshëm, gjithçka… Na thanë se ishim të mirëpritur dhe nëse shihni përreth, nuk do të gjeni më mirë.”

Një tjetër tifozët anglez u shpreh: “Ne ishim në gjueti për disa birra dhe ata thanë: “Ne do të keni birra sa të doni”. Kështu që u hodhëm në pjesën e pasme të një Toyota Land Cruiser dhe përfunduam në një pallat madhështor. Ai na tregoi majmunët, zogjtë e tij ekzotikë… Ishte çmenduri!

Lajme të tjera

Europa League

Kapiteni i Atalanta-s në finalen e Europa League, të cilën skuadra italiane e fitoi me rezultatin 3-0 ndaj Bayer Leverkusen, Berat Gjimshiti deklaroi për...

La Liga

Drejtuesit e Barcelonës kanë nisur të mendojnë tashmë për sezonin e ardhshëm me skuadrën që i duhet të kënaqej vetëm me vendin e dytë...

Europa League

Duke folur për mediet pas disfatës në finalen e Europa League, që korrespondon edhe me humbjen e parë pas 51 ndeshjes, trajneri i Bayer...

Spanjë

Mesfushori i Real Madrid-it, Toni Kroos ka vendosur të largohet nga futbolli pas përfundimit të EURO 2024. Kampionati europian në Gjermani do të jetë...