Connect with us

Hi, what are you looking for?

Featured

Historia e veçantë e Gomis/ Në verë luajti si sulmues, dje debutoi në portë për Atletico Madrid

Nga portier në sulmues për t’u rikthyer përsëri në portë dhe për të debutuar mes profesionistëve.

Antonio Gomis bëri të dielën debutimin zyrtar me ekipin e parë të Atletico Madridit, duke zëvendësuar në portë, të dëmtuarin, Grbic në minutën e 85-të të ndeshjes kundër Villarrealit.

Lexo edhe:

Këtë të hënë në Spanjë theksohet se Gomis kishte debutuar në verën e kaluar, ndonëse vetëm në një ndeshje miqësore, duke luajtur si sulmues.

Ishte ndeshja kundër Numancias dhe në mungesë të lojtarëve të tjerë, trajnerit Diego Simeone iu desh të drejtohej te Gomis për të zëvendësuar të dëmtuarin Mario Hermoso gjatë pjesës së dytë, në minutën e 76’.

Megjithatë tashmë ai është rikthyer në pozicionin e tij dhe në ndeshjen e fundit të La Ligas luajti në portë.

Lajme të tjera

La Liga

Eric Garcia u detyrua të largohej nga Barcelona këtë merkato teksa u transferua te Girona me anë të formulës së huazimit. Pasi debutoi me...

Legjionarët

30 mijë tifozë polakë në stadiumin ‘Wojska Polskiego’ të Varshavës, thërrasin në kor emrin e Ernest Muçit, i cili bëri një 70-minutësh për kornizë...

Kombëtare

Kushtojnë shtrenjtë flakadanët e hedhur në fushë në fillim të ndeshjes me Poloninë nga tifozët kuqezi, duke shkaktuar ndërprerjen e ndeshjes për disa minuta....

Kombëtare

Shtatori kuqezi sjell një rekord të ri për Shqipërinë edhë në renditjen botërore të FIFA-s. Falë barazimit në Pragë me Çekinë dhe fitores ekzaltuese...