Connect with us

Hi, what are you looking for?

Featured

Historia flet “shqip”, ja bilanci i Shqipërisë përballë Armenisë

Shqipëria luan ndeshjen e fundit për këtë vit, atë ndaj Armenisë, kundërshtar me të cilin për herë të fundit kemi luajtur në 11 tetorin e vitit 2015, kur Shqipëria siguroi biletën për “Euro 2016” falë suksesit 0-3.

Një sfidë e cila vjen pas disfatës ndaj Italisë dhe “kuqezinjtë” do të kërkojnë maksimumin dhe këtu i vjen “ndihmë” historia.

Kjo do të jetë përballja e gjashtë direkte, ndërsa Shqipëria kryeson me tre fitore kundrejtë një të armenëve, ndërsa një sfidë është mbyllur në barazim.

Sa i përket ndeshjeve në Shqipëri, Armenia nuk ka fituar kurrë, pasi “kuqezinjtë”, nga tre kanë fituar dy dhe një është mbyllur në barazim.

Totali: 5 ndeshje

Shqipëria  – 3
Barazime  – 1
Armenia   – 1

Lajme të tjera

Katar 2022

Lionel Messi rikthehet të flasë për triumfin e Argjentinës së tij në Botërorin Katar 2022. Në një intervistë të gjatë kapiteni i kombëtares albiceleste...

Kategoria Superiore

Vesel Limaj u largua nga Tirana drejt Rumanisë, duke ndërprerë me konsensus marrëdhënien me kampionët e Shqipërisë. Për SuperSport, futbollisti nga Malisheva i lindur...

Featured

Gjatë periudhës së merkatos, janë të shumta mundësitë që një lojtar të ndryshojë klub dhe fanellë. Mirëpo, edhe pse shumë të rrallë, ka nga...

Futboll

Portieri i Yeni Malatyaspor, Ahmet Eyup Turkaslan raportohet mes viktimave që humbën jetët nga tërmeti vdekjeprurës në Turqi. Lajmin tragjik e zyrtarizoi trajneri Yalmaz...