Premier League

Historia përsëritet pas 10 vitesh, Haaland barazon rekordin e Agueros

Erling Haland shënoi dy golëshin e tij të parë te Man City. Në ndeshjen e parë në Premier League, sulmuesi zhvilloi një paraqitje fantastike, ku fitoi penalltinë  e shndërroi në gol dhe shënoi përsëri sapo iu dha mundësia.

Megjithatë ishte kohë e gjatë për Kampionët e Anglisë, që një lojtar nuk kishte shënuar dy gola që në ndeshjen e parë të sezonit në kampionat.

Për t’u kthyer pas në kohë, në sezonin 2011-2012 për “The Citizens” ishte Sergio Aguero që gjeti rrugën e rrjetës dy herë që në ndeshjen e parë në Premier League.

Argjentinasi u transferua në vitin 2011 te Man City dhe zhvilloi plotë 10 sezone me kampionët në fuqi. Sulmuesi në moshën 34 vjeçare zgjodhi të transferohej te Barcelona , por u ndal për shkak të problemeve që iu shfaqën në zemër.

TESTONI NJOHURITË TUAJA RRETH PREMIER LEAGUE

QUIZ/ Premier League 2021-2022 – Sa mirë e kujtoni sezonin që sapo u mbyll?

Të Fundit

EVENTET NË SUPERSPORT

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency