Connect with us

Hi, what are you looking for?

Lajme

Historike, Kosova U-19 kualifikohet në “Elite Round”

Lajm i madh për futbollin e Kosovës nga përfaqëusesja U-19, e cila kualifikohet në fazën “Elite Round” të Kampionatit Europian. Në takimin e fundit të Grupit 6, 19-vjecarët kosovarë fituan thellë 3-0 ndaj Lituanisë, duke u renditur të dytët në grup pas Austrisë, kundërshtarja e vetme që mori pikët e plota.

Për skuadrën që drejtohet nga Ramiz Krasniqi, Kryeziu realizoi dygolësh në minutën e 27-të dhe në të 48-ën me 11-metërsh. Ndërsa goli që vulosi shifrat përfundimtare 3-0 mban firmën e Limanit në të 50-ën.

Kosova, në fakt, e nisi fazën paraeliminatore më një humbje minimale ndaj Austrisë, por arriti të triumfonte me Izraelin 2-1 dhe në fund me Lituaninë, duke siguruar një kualifikim historik për këtë grupmoshë.

Lajme të tjera

Serie A

Aventura e Walter Mazzarrit te Napoli mundtë quhet e përfunduar. Barazimi mes vuajtjesh ndaj Genoas në fundjavë ka bërë që De Laurentiis të humbë...

Kategoria Superiore

Kukësi ndryshoi për të katërtën herë trajnerin, kur deri më tani janë zhvilluar vetëm 24 javë.Verilindorët e nisën sezonin me Rraman Hallaçin, e vijuan...

Bundesliga

Granit Xhaka gjen golin me fanellën e Bayer Leverkusen. Në ndeshjen e kampionatit gjerman, mesfushori me origjinë shqiptare realizoi një gol maft të bukur...

Champions League

Hakan Calhanoglu ka dhënë një intervistë interesante, gjatë së cilës “harron” për disa momente modestinë. Gjithsesi, 30-vjeçari meriton çdo lëvdatë, pasi është ai truri...