Connect with us

Hi, what are you looking for?

Futboll

Historike/ Miqësorja Angli-Australi, në “Wembley” për herë të parë vendos drejtësi një femër

Stephanie Frappart do të vendosë drejtësi në sfidën miqësore Angli – Australi, me francezen që bëhet gjyqtarja e parë femër që do të gjykojë në mitikun “Wembley”.

Frappart u bë femër e parë që arbitroi një ndeshje të Kupës së Botës për meshkuj në Katar 2022, në takimin Gjermani – Kosta Rika.

Lexo edhe: 

Frappart do të zbresë në “ishull” së bashku me stafin e saj, ku gjyqtarët asistentë do të jenë Mikael Berchebru dhe Aurelien Drouet, ndërsa gjyqtari i katërt do të jetë Hakim Ben El Hadj.

Ndërkohë, në VAR kryesor do të jetë Mathieu Vernice dhe asistentin VAR Nicolas Rainville që kompletojnë grupin e zyrtarëve tërësisht francezë.

39-vjeçarja ka qenë një pioniere për gjyqtaret femra në të gjithë botën, duke gjykuar si në Ligue 2, por dhe Ligue 1 për meshkuj në Francë dhe jo vetëm, por edhe në Champions League dhe UEFA Super Cup.

Lajme të tjera

Merkato

Bento Matheus Krepski pritet të jetë një nga përforcimet e Interit gjatë merkatos verore. Kampionët e Italisë kanë përzgjedhur 24-vjeçarin brazilian si portierin e...

La Liga

Xavi rrezikon shkarkimin nga posti i trajnerit të Barcelonës sapo të mbyllet sezoni. Deklarata e fundit ka sjellë shqetësim në klub, teksa është pritur...

Itali

Orë vendimtare për Interin. Të hënën e 20 majit skadon huaja që fondi “Oaktree” i ka dhënë numrit një të zikaltërve në vitin 2021....

Ligue 1

Milan Skriniar zgjodhi të thyejë raportet e tij me Interin dhe tifozerinë zikaltër, për t’u transferuar një vit më parë te Paris Saint Germain...