Connect with us

Hi, what are you looking for?

Maqedoni e Veriut

Historike për Strugën, për herë të parë në finalen e Kupës së Maqëdonisë së Veriut

Tjetër arritje historike e skuadrës shqiptare në Maqedoninë e Veriut, Struga Trim&Lum.

Skuadra e drejtuar nga Shpëtim Duro u kualifikua për herë të parë në finalen e Kupës së Maqedonisë së Veriut.

Struganët mposhtën në gjysmëfinale Sileksin me golin e Mexhit Nezirit të shënuar në minutën e 65-të. Ky finalizim mjaftoi për avancimn në finalen e madhe, ku Struga do të ketë përballë Makedonija Gjorçe Petrovin, që eliminoi në Tetovë Shkëndijën pas gjuajtjeve të penalltive.

Lexo edhe: 

Koha e rregullt she shtesat u mbyllën në barazim 1-100. Ndërkohë në ekzekutimin e penalltive, më të saktë ishin miqtë, duke fituar me rezultat 4:3.

Mbajtësit e trofeut do të luajnë për herë të dytë radhazi në finalen e këtij e kompeticioni që do të zhvillohet në muajin maj.

Lajme të tjera

Merkato

Bento Matheus Krepski pritet të jetë një nga përforcimet e Interit gjatë merkatos verore. Kampionët e Italisë kanë përzgjedhur 24-vjeçarin brazilian si portierin e...

La Liga

Xavi rrezikon shkarkimin nga posti i trajnerit të Barcelonës sapo të mbyllet sezoni. Deklarata e fundit ka sjellë shqetësim në klub, teksa është pritur...

Itali

Orë vendimtare për Interin. Të hënën e 20 majit skadon huaja që fondi “Oaktree” i ka dhënë numrit një të zikaltërve në vitin 2021....

Ligue 1

Milan Skriniar zgjodhi të thyejë raportet e tij me Interin dhe tifozerinë zikaltër, për t’u transferuar një vit më parë te Paris Saint Germain...