Formula 1

Historike për Verstappen, fiton “pole position” e parë në karrierë

Moment magjik për Max Verstappen: piloti holandez i Red Bullit fitoi në Hungari “pole position” e parë në karrierë. 21-vjeçari regjistroi një kohë fenomenale, që është edhe rekordi i këtij cirkuiti, 1:14.572.

Kohën e dytë më të mirë e regjistroi Valtteri Botas, i cili “u vonua” vetëm 18 të mijtat. Në vijën e dytë do të nisen Hamilton dhe Leclerc. Koha e pestë më e mirë ishte e Sebastian Vettel, që niset nga vija e tretë.

Duhej të kalonin plot 93 Çmime të Mëdha në Formula që Verstappen të fitonte një “pole position”, edhe pse holandezi në 7 raste ka mundur ta fitojë garën, ndonëse nuk është nisur i pari.

 

 

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency