Connect with us

Hi, what are you looking for?

Sport

Historike/ Shqipëria me medalje të artë ski, ia dhuron Laura Colturi

Lara Colturi shkruan historinë me Shqipërinë. E reja italiane ka fituar medaljen e parë të artë në Kampionatin Botëror të Skive Alpine në kategorinë Junior.

Vajza e lindur në Itali, por që mori pasaportën shqiptare, dominoi super-Gjigantin ditën së sotme, në St. Anton, Austri, duke i lënë pas me diferencë të ndjeshme kundërshtaret e saj.

Pozicioni i dytë dhe medalja e argjendtë shkoi për zviceranen Stefanie Grob. Në podium edhe Italia Alice Calaba, e cila e mbylli garën e treta.

Lajme të tjera

Spanjë

Lajme të mira te Real Madrid. Në seancën e fundit stërvitore, organikës së trajnerit Carlo Ancelotti-t i është bashkuar edhe Vinicius Jr. Lexo edhe:...

Serie A

Rinovimi i Denzel Dumfries me Interin komplikohet ndjeshëm, teksa palët duket se po shkojnë drejt një divorci në fund të sezonit. Kontrata e holandezit...

Euro 2024

Pasi mësoi kundërshtarët e fazës në grupe të Euro 2024, aty ku do të përballet me Spanjën, Kroacinë dhe Italinë në Grupin B, Shqipëria...

Premier League

United mposhti 2-1 Chelsean në “Old Trafford”, në një sfidë të hapur dhe të mbushur plot raste. Skocezi Scott McTominay ishte heroi i vendasve...