Connect with us

Hi, what are you looking for?

Premier League

Historike, sulmuesi i Bournemouthit futbollisti i muajit në Premier League

Dominic Solanke i Bournemouthit u shpall futbollisti më i mirë në Premier League për muajin dhjetor, duke u bërë lojtari i parë i këtij klubi që e fiton këtë çmim në histori.

Gjatë muajit të kaluar, sulmuesi anglez realizoi gjashtë gola në Premier League dhe në renditjen e përgjithshme të golashënuesve të elitës së futbollit anglez renditet i tretë me 12 gola, dy më pak se kryesuesit Erling Haaland dhe Mohamed Salah.

Lexo edhe:

Solanke shënoi kundër Aston Villas, Manchester United, Fulhamit dhe një “hat-trick” (tregolësh) kundër Nottingham Forestit.

Çmimi për trajnerin e muajit shkoi për Unai Emery, nga Aston Villa: në shtatë ndeshje në dhjetor ai humbi vetëm një, duke mposhtur Manchester City-n dhe Arsenalin, pa pësuar gol.

Lajme të tjera

Futboll

Jose Mourinho është gati të kthehet në pankinë, pas shkarkimit nga Roma muaj më parë. Portugezi do të marrë drejtimin e Beshiktashit, ekip ku...

Premier League

Brighton zyrtarizon largimin e De Zerbit. Klubi anglez ka bërë me dije nëpërmjet një komunikate zyrtare, se trajneri italian do të largohet në fund...

Featured

Me një letër të hapur të publikuar në faqen zyrtare të klubit, presidenti i Inter-it, Steven Zhang u shkruan tifozëve, duke pranuar vështirësitë financiare...

Serie A

Milani ndan mendjen për trajnerin e ri. Klubi kuqezi duket i vendosur të mbyllë bashkëpunimin me Stefano Piolin në fund të sezonit dhe duket...