Connect with us

Hi, what are you looking for?

Bundesliga

Hoenes rinovon kontratën, bie mundësia e kalimit te Bayerni

Hoenes rinovon kontratën, bie mundësia e kalimit te Bayerni
Hoenes rinovon kontratën, bie mundësia e kalimit te Bayerni

Bayerni i Mynihut mbetet në kërkim të një trajneri për sezonin e ardhshëm, pasi Thomas Tuchel do të largohet në fund të muajit maj, sipas marrëveshjes së arritur me drejtuesit e klubit.

Një nga kandidatët e mundshëm ishte edhe Sebastian Hoenes, i cili po bën mjaft mirë në stolin e Stuttgartit. Megjithatë ish-mesfushori 41-vjeçar ka rinovuar kontratën me klubin e Stuttgartit, duke dalë kështu nga gara për stolin e Bayernit.

Favoriti kryesor për t’u ulur në pankinën e bavarezëve mbetet Xabi Alonso, i cili po drejton me sukses Bayer Leverkusenin dhe pëlqehet shumë në Mynih pikërisht edhe për shkak të një të shkuare i futbollist te Bayerni.

Lexo edhe:

Ndërkohë emra të tjerë që pëlqehen janë edhe italiani Roberto De Zerbi e gjermani Jurgen Klopp, megjithatë të gjitha këto janë opsione që mund të marrin jetë në rast dështimi të marrëveshjes me Xabi Alonson.

Lajme të tjera

Kosovë

Aventurë e re për Arijanet Muric, portierin titullar të përfaqësueses së Kosovës. 25-vjeçari dardan do të jetë pjesë e Ipswichit në katër sezonet e...

Ligue 1

Joao Nevesit do të jetë goditja e madhe e PSG-së në mesfushë. Talenti portugez kërkohet me ngulm nga trajneri Luis Enrique. 19-vjeçari është pjesë...

La Liga

Pedri, ishte mungesa e madhe e Spanjës në ndeshjet më të rëndësishme të Euro 2024, me mesfushorin që u dëmtua pas një përplasje të...

Angli

Manchester United vazhdon të jetë aktiv në merkato dhe pas zyrtarizmit të sulmuesit Joshua Zirkzee, tashmë fokusi kryesor është kthyer në repartin e mbrojtjes....