Bundesliga

Hoffenhaimi vendos shkarkimin e trajnerit holandez Shreuder

Trajneri holandez Alfred Shreuder nuk arriti dot të mbyllë sezonin në pankinën e Hoffenhaim, pasi klube vendosi shkarkimin e tij gjatë ditës së sotme.

Lajmi u dha nga vetë klubi gjerman nëpërmjet një komunikate zyrtare, që mbante firmën e Drejtorit Ekzekutiv Frank Briel, i cili theksoi se vendimi ka ardhur si pasojë e situatës sportive që po kalon klubi.

48-vjeçari Shreuder u ul në pankinën e Hoffenhaimit verën e kaluar, teksa mori vendin e të larguarit Jules Nagelsmann, ndërsa aktualisht klubi renditet në vendin e shtatë të Bundesligës dhe në garë për të siguruar një vend në Europa League.

Megjithatë në 5 ndeshjet e luajtura në kampionat, në periudhën pas ndërprerjes, Hoffenhaim ka arritur të grumbullojë vetëm 8 pikë dhe duket se kjo ka ndikuar në vendimin e drejtuesve.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency