Connect with us

Hi, what are you looking for?

Bundesliga

Hoffenheim në rënie të lirë, 4 muaj pa fitore

Hoffenheim

Hoffenheim në rënie të lirë. Klubi gjerman është ai që po zhgënjen shumë në këtë edicion të Bundesligës, teksa është ekipi që ka rendimentin më të ulët sa i takon rezultateve. Në përballjen e javës së 21-të të Bundesligës gjermane, Hoffenheim rezistoi vetëm 88 minuta nga Augsburg. Më pas u ndëshkua nga Jensen, duke pësuar të katërt humbje radhazi në kampionat.

Lexo edhe

Për të gjetur suksesin e fundit të Hoffenheim duhet të kthehemi 4 muaj e katër ditë pas. Pikërisht në 14 tetor të vitit të shkuar Hoffenheim mundi Schalke 04 me rezultati 0-3. Ecuria negative solli dhe largimin e trajneri Andre Breitenreiter, i cili u pasua nga amerikani Pellegrino Matarazzo. Por pavarësisht ndryshimit në pankinë, në dy ndeshjet e para ka pësuar 2 humbje.

Hoffenheim ka grumbulluar 19 pikë në 21 ndeshje, duke u renditur shumë pranë zonës së rënies, e duke rrezikuar shumë e nëse nuk bën kthesën nuk do të ishte çudi që të diskutonte qëndrimin në elitën e futbollit gjerman.

Lajme të tjera

Lajme

Myrto Uzuni udhëhoqi Granadan drejt ngjitjes në La Liga. Në ndeshjen e fundit të LaLiga2, përballë Leganes (2-0), “bomberi” beratas e zhbllokoi rezultatin në...

Bundesliga

Pasi humbën titullin në mënyrë dramatike në shtëpi, lojtarët e Dortmundit të drejtuar nga trajneri Edin Terzic shkuan për t’u përshëndetur me tifozët, të...

Futboll

Kastriotët janë fitues të finales së Sunday League Albania, pasi mundën minimalisht 1-0 Prestige. Skuadra e drejtuar nga trajneri Gentian Verli triumfoi falë një...

Itali

Nasser Al-Khelaifi është i interesuar për një klub italian. Pronari i PSG-së, po mendon të blejë Sampdorian sipas raportimeve të L’Equipe. Skuadra zhvilloi një...