Eredivisie

Holanda cakton datën për rinisjen e Eredivisies, zbulohet programi

Holanda është vendi i parë i madh europian që vendos një datë zyrtare për të rinisur kampionatin. Federata Mbretërore e Futbollit Holandez (KNVB) zhvilloi të martën një takim “online” me klubet, duke njoftuar  se ka shënuar 19 qershorin  për kthimin e Eredivisies, sigurisht për sa kohë që qeveria do ta lejojë.

Organi më i lartë i futbollit holandez pret që ta konfirmojë këtë datë brenda në dy javësh, në momentin kur qeveria e drejtuar nga Mark Rutte të njoftojë nëse masat kundër COVID-19 mund të zbuten.

“Ne do të luajmë futboll vetëm nëse do të jemi të sigurt dhe nëse Instituti i Shëndetit Publik pajtohet”, – shkruhet në deklaratën e Federatës Holandeze.

Qëndrimi i institucionit më të lartë të futbollit holandez bie ndesh, në fakt, me dëshirën e klubeve si Ajax, PSV Eindhoven dhe AZ Alkmaar, që kishin propozuar përfudnimin e sezonit .

Në bazë të programit të caktuar, futbollistët do të stërviten individualisht deri më 15 maj, në grupe të vogla një javë më vonë dhe e gjithë skuadra nga 29 maji.

Nëse qeveria e autorizon rifillimin e kampionatit, federata do të lejojë që të zhvillohen fillimisht ndeshjet miqësore gjatë dy javëve të para të qershorit, me qëllim që lojtarët të rimarrin ritmin e garës. Tetë javët e mbetura të Eredivisie (nëntë në rastin e disa klubeve), do të luhen midis 19 qershorit dhe 31 korrikut, kështu që disa ndeshje do të duhet të zhvilloheshin  gjatë mesjavës.

Sezoni 2020/21 do të fillojë në javën e tretë të gushtit, rreth 20 ditë më vonë se zakonisht, kështu që federata u ka propozuar klubeve të zhvillojnë ndeshje edhe gjatë Krishtlindjes.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency