Futboll

Holanda fiton Europianin U17, mposhti Italinë në finale

Holanda ka arritur të triumfojë në Europianin U17, teksa mposhti Italinë me rezultatin 4-2, në finalen e zhvilluar në Dublin. “Tulipanët” e vegjël dominuan bindshëm dhe arritën të mbyllin pjesën e parë me rezultatin 3-0, falë golave të shënuar nga Hansen, Bannis dhe Matsen.

Italia tentoi të rihapë takimin në pjesën e dytë, teksa shënoi me Colombon, por 20 minuta nga fundi, Unuvar vrau shpresat e “axurrëve”, duke shënuar edhe golin e katërt për Holandën.

Goli spektakolar i Colombos, i shënuar pak minuta para fundit të takimit, shërbeu vetëm për statistikë dhe kënaqësi personale të sulmuesit italian, pasi titulli tashmë ishte në duart e holandezëve.

Vlen të theksohet se titullar për Italinë ishte edhe portieri Marko Molla, i cili është me origjinë shqiptare, por ka vendosur të përfaqësojë skuadrën “axurre” në arenën ndërkombëtare.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency