Connect with us

Hi, what are you looking for?

Serie B

Homazhi emocionues i Sampdorias për Sven Goran Eriksson

Futbolli dhuron momente emocionale dhe të ndjeshme kur situata e kërkon, siç po ndodh rreth ish-trajnerit suedez, Sven Goran Eriksson, i cili një vit më parë deklaroi se i kishte mbetur pak kohë për të jetuar për shkak të kancerit të pankreasit .

Ai që ka qenë trajner i Lazios, Sampdorias apo Manchester City-t, si dhe i përfaqësuesve të Anglisë, Bregut të Fildishtë dhe Meksikës, po sheh sesi bota e futbollit është fokusuar tek ai.

Pasi dha njoftimin për sëmundjen e tij, suedezi deklaroi se një nga ëndrrat e tij do të kishte qenë të ishte trajneri i “The Reds” dhe menjëherë më pas, trajneri Jurgen Klopp dhe klubi bënë gjithçka që ishte e mundur që kjo të ndodhte dhe të ndodhte muaj më vonë në festimin e një ndeshjeje solidariteti në Anfield.

Lexoni edhe:

Edhe Sampdoria, klub që militon në Serinë B, në Itali, mori një nisme për t’i bërë homazh figurës së suedezit. Eriksson bëri një shëtitje në fushë i shoqëruar edhe nga ish-trajneri i Italisë, Roberto Mancini, ku mori ovacionet e një publiku të cilin e ka lumturuar tri dekada më parë duke fituar Kupën e Italisë.

 

Lajme të tjera

Kosovë

Aventurë e re për Arijanet Muric, portierin titullar të përfaqësueses së Kosovës. 25-vjeçari dardan do të jetë pjesë e Ipswichit në katër sezonet e...

Ligue 1

Joao Nevesit do të jetë goditja e madhe e PSG-së në mesfushë. Talenti portugez kërkohet me ngulm nga trajneri Luis Enrique. 19-vjeçari është pjesë...

La Liga

Pedri, ishte mungesa e madhe e Spanjës në ndeshjet më të rëndësishme të Euro 2024, me mesfushorin që u dëmtua pas një përplasje të...

Angli

Manchester United vazhdon të jetë aktiv në merkato dhe pas zyrtarizmit të sulmuesit Joshua Zirkzee, tashmë fokusi kryesor është kthyer në repartin e mbrojtjes....