Connect with us

Hi, what are you looking for?

Katar 2022

“Homoseksualiteti është sëmundje mendore”, ambasadori i Katar 2022 braktis intervistën

Pak ditë para fillimit të Kupës së Botës në Katar, pavarësisht garancisë së dhënë nga Emirit Al-Thani për mirëpritjen “pa asnjë formë diskriminimi” të të gjithë tifozëve në shtetin aziatik, një prej ambasadorëve të vendit organizator ka tronditur me deklaratat e tij.

Në një intervistë të dhënë ndaj transmetuesit publik gjerman “ZDF:, Khalid Salman deklaroi (para se të ndërpritet): “Gjëja më e rëndësishme është që të gjithë të pranojnë rregullat tona. Homoseksualiteti është haram (“i ndaluar”). Është i ndaluar sepse është një problem mendor. “

Dhe pasi bëri këto deklarata, Salam vendosi që të braktiste intervistën.

Lajme të tjera

Bundesliga

Bayerni i Mynihut ka gjetur trajnerin e ri. Lajmi i bujshëm vjen nga e përditshmja gjermane “Bild”, e cila raporton se në stolin e...

Legjionarët

Mirlind Daku është kthyer në një nga lojtarët më të rëndësishëm të Rubin Kazan. Sulmuesi kuqezi u transferua gjatë verës tek skuadra ruse ku...

Itali

Klubi i Inter bën me dije se Hakan Calhanoglu, regjizori titullar i mesfushës së trajnerit Simone Inzaghi, vuan një mbingarkesë muskulore në kofshën e...

Bundesliga

Julian Nagelsmann mund të rikthehet te Bajerni i Mynihut. Trajneri aktual i Gjermanisë ka kontratë me Federatën deri në korrik, kur do të vlerësohet...