Kupa e Gjermanise

Holstein Kiel turpëron Bayernin, e eliminon nga Kupa

E pabesueshme! Bayerni i Mynihut eliminohet nga Kupa e Gjermanisë nga një skuadër e Bundesligës së Dytë. Bëhet fjalë për Holstein Kiel, që befasoi kampionët në fuqi të Bundesligës, duke i nxjerrë jashtë kompeticionit pas goditjeve të penalltive.

Dy herë kaluan në epërsi bavarezët gjatë 90 minutave me Gnabry dhe Sane, por ekipi ambicioz që renditet i treti në Bundesligën 2 arriti të barazonte fillimisht me Bartels dhe më pas me Wahl në minutën e 5-të shtesë.

Rezultati çuditërisht nuk ndryshoi as pas dy kohëve shtesë nga 15 minuta, me fituesin që do të vendoset në ruletën e penalltive.

As Neuer nuk mundi ta shpëtonte nga turpi skuadrën e drejtuar nga Hansi Flick, duke mos pritur një një penallti nga gjashtë që goditën kundërshtaret, ndërsa goditjen e fundit për Bayernin e gaboi Marc Roca.

Një eliminim i turpshëm ky për bavarezët, vetëm pak ditë pas humbjes 3-2 në kampionat në fushën e B. Monchengladbachut.

 

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency