Basketboll

Houston Rockets rinovojnë kontratën me trajnerin D’Antoni deri më 2020-ën

Mike D’Antoni dhe Houston Rockets do të vijojnë bashkëpunimin edhe për sezonin 2019-2020. Drejtuesit e skuadrës teksane në kampionatin më të ndjekur në botë, NBA, kanë vendosur të ushtrojnë të drejtën e rinovimit të kontratës edhe për një vit, sikurse ishte parashikuar në marrëveshjen që është në fuqi.

Pas një sezoni ekzaltues, duke shënuar rekordin historik të fitoreve gjatë sezonit të rregullt (Rockets u eliminuan vetëm në finalen e Perëndimit 4-3 nga Golden State), te Houstoni nuk menduan gjatë për rinovimin me trajnerin 67-vjeçar.

D’Antonit, që kishte nënshkruar një marrëveshje trevjeçare për 15 milionë dollarë në total në vitin 2016,  i skadonte kontrata në 2019-ën.

Nën drejtimin e tij teksanët kanë arritur 120 fitore dhe 44 humbje në total, ndërsa ecuria e sezonit të fundit ishte mbresëlënëse, me 65 fitore e vetëm 17 humbje. Në vitet 2005 dhe 2017 është shpallur trajneri i vitit në NBA.

 

 

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency