Connect with us

Hi, what are you looking for?

Serie A

De Laurentiis “gjen” pasuesin e Spallettit për të tentuar Championsin

“Gazzetta dello Sport” ka zbuluar këtë të premte emrin e trajnerit që do të pasojë Luciano Spallettin. Sipas prestigjiozes italiane, bëhet fjalë për Rafa Benitez, i cili thuhet se nuk i ka shkëputur kurrë marrëdhëniet me presidentin e Napolit, De Laurentiis.

Siç është raportuar ditët e fundit, nga ana tjetër, marrëdhëniet mes Spalletit dhe De Laurentiis mbeten të ftohta për të mos thënë të ngrira.

Napoli rinovoi automatikisht kontratën e Spallettit, siç ishte dhe klauzola në kontratë. Spallettit iu komunikua nëpërmjet një letre, por kjo gjë nuk i pëlqeu aspak.

Lexo edhe: 

Kjo është arsyeja pse deri më sot nuk mund të përjashtohet që palët të vendosin të ndahen. Në skenë ka dalë emri i Benitezit.

Spanjolli, i cili ka drejtuar Napolin nga viti 2013 deri në vitin 2015, duke fituar një Kupë të Italisë dhe një Superkupë të Italisë, e njeh mirë mjedisin dhe ka përvojën e duhur ndërkombëtare për të tentuar Championsin, trofe që e ka fituar në të kaluarën si trajner i Liverpoolit.

 

Lajme të tjera

Itali

Romelu Lukaku nuk është një nga lojtarët e konfirmuar për organikën e sezonit të ardhshëm tek Inter. Sulmuesi belg do të rikthehet në Londër...

Sport

Suedia është bërë vendi i parë në botë që ka regjistruar zyrtarisht seksin si sport. “Si çdo sport tjetër, arritja e rezultateve të dëshiruara...

Merkato

Raphaël Guerreiro e mbylli mes lotësh aventurën 7-vjeçare me Borussia Dortmund. Anësori i majtë portugez, shpresonte të largohej me titull dhe festë, por dëshira...

Featured

Andrea Pirlo rikthehet të luajë futboll në moshën 44-vjeçare. Mediet italiane raportojnë se Pirlo do të luajë në Kings League, pas mbylljes së eksperiencës...