Connect with us

Hi, what are you looking for?

Angli

Huazimi i Joao Felix, Chelsea shpenzon shumën marramendëse në merkato që nga vera

Chelsea është skuadra që ka shpenzuar më shumë që nga vera, pasi ndryshoi pronësi, nga oligarku rus Abramovich te Todd Boehly.

Me afrimet e fundit të dimrit, Datro Fofana, Badiashile, Andrey Santos dhe Joao Felix, paratë e vendosura nga klubi për nënshkrime që nga vera e deri sot arrijnë në 355 milionë euro.

11 milionët e fundit u dhanë për huazimin e Joao Felix deri në muajin qershor. Askush nuk shpenzon si “blutë” në Europë në merkato dhe shifra është edhe më “çmendur” kur krahasohet me shumën e marrë për shitje, pak më shumë se 50 milionë euro.

Lajme të tjera

Kombëtare

Kombëtarja Shqiptare vijon punën për t’u përgatitur për ndeshjen e parë eliminatore të Europianit Gjermani 2024, e planifikuar për t’u luajtur mbrëmjen e të...

Kombëtare

“La Casa de Quiz” mbërrin në shtëpinë më të famshme të mbarë Shqiptarisë, “Big Brother VIP2 Albania”. Gazetari i SuprSportit, Gjergji Stefa, kishte përgatitur...

Merkato

Galatasaray piketon sulmuesin shqiptar. Me 10 gola dhe 4 asiste deri në këtë pikë të sezonit në Superligën Turke, Valon Et’hemi ka tërhequr vëmendjen...

Bundesliga

Thomas Tuchel mori drejtimin e Bayern Munich të premten, pas shkarkimit të trajnerit Julian Nagelsmann. Më pak se 24 orë nga zyrtarizimi i tij...