Connect with us

Hi, what are you looking for?

Futboll

Humbën derbin, skuadra turke pezullon pesë futbollistë… Mes tyre edhe ish-mbrojtësi i United

Besiktas u mposht në derbin e Stambollit përballë Fenerbahce me rezultatin 1-3. Kjo disfatë e lë Besiktas 14 pikë larg vendit të parë që mbahet pikërisht nga Fenerbahce. Por, kjo humbje nuk kalon thjeshtë në radhët e Besiktas duke qenë se së fundmi klubi ka pezulluar pesë futbollistë.

Lexoni edhe:

Fjala është për ish-futbollistin e Manchester United, Eric Bailly, sulmuesin Vincent Aboubakar apo edhe Jean Onana, Valentin Rosier si dhe Rachid Ghezzal. Këta lojtarë do të jenë të pezulluar për një afat të pacaktuar dhe që mbetet për t’u parë se cili do të jetë qëndrimi final që do të mbajë klubi i Besiktas.

Komunikata e klubit të Besiktas: 

“Koordinatori i Përgjithshëm i ekipeve tona të futbollit Samet Aybaba njoftoi se Vincent Aboubakar, Valentin Rosier, Eric Bailly, Rachid Ghezzal dhe Jean Onana u përjashtuan nga skuadra për shkak të performancës së dobët dhe papajtueshmërisë brenda ekipit. Puna jonë për strukturën e re të stafit vazhdon”.

Lajme të tjera

Legjionarët

Mirlind Daku është kthyer në një nga lojtarët më të rëndësishëm të Rubin Kazan. Sulmuesi kuqezi u transferua gjatë verës tek skuadra ruse ku...

Spanjë

Xavi Hernandez do të largohet nga Barcelona në përfundim të këtij sezoni dhe tashmë presidenti Laporta është duke menduar për zëvendësuesin e trajnerit. Sipas...

Lajme

Joachim Löw, kampion botë në krye të Gjermanisë në Brazil 2014, është pa punë që nga viti 2021, kur u largua nga përfaqësuesja gjermane....

Angli

Trajneri i Brighton, Roberto De Zerbi flet për të ardhmen e tij, e cila është një nga temat më të nxehta të ditëve të...