Connect with us

Hi, what are you looking for?

Sport

Humbet ndaj Ukrainës, Shqipëria eliminohet në raundin e 1/16-ave nga Botërori i minifutbollit

Kombëtarja shqiptare e minifutbollit eliminohet nga Kupa e Botës, që po zhvillohet në Essen të Gjermanisë, në raundin e 1/16-ave, arritje historike kjo, pasi është hera e parë që një përfaqësuese shqiptare arrin në këtë fazë të një Botërori.

“Kuqezinjtë” u eliminuan nga Botërori i minifutbollit pas humbjes 3-1 ndaj Ukrainës.

Lexo edhe: 

Ukraina mori avantazhin në minutën e 7’ me Andrey, ndërsa në minutën e 12’ S.Denys dyfishoi avantazhin e ekipit të tij.

Shqipëria tentoi në disa raste që të reagonte dhe ia doli të ngushtonte rezultatin në minutën e 32’ me Kacën.

Megjithatë në minutën e 40’ K.Denys realizoi golin e tretë për Ukrainën, duke vulosur rezultatin e kësaj sfide.

Lajme të tjera

La Liga

Eric Garcia u detyrua të largohej nga Barcelona këtë merkato teksa u transferua te Girona me anë të formulës së huazimit. Pasi debutoi me...

Legjionarët

30 mijë tifozë polakë në stadiumin ‘Wojska Polskiego’ të Varshavës, thërrasin në kor emrin e Ernest Muçit, i cili bëri një 70-minutësh për kornizë...

Kombëtare

Kushtojnë shtrenjtë flakadanët e hedhur në fushë në fillim të ndeshjes me Poloninë nga tifozët kuqezi, duke shkaktuar ndërprerjen e ndeshjes për disa minuta....

Kombëtare

Shtatori kuqezi sjell një rekord të ri për Shqipërinë edhë në renditjen botërore të FIFA-s. Falë barazimit në Pragë me Çekinë dhe fitores ekzaltuese...