Connect with us

Hi, what are you looking for?

Bundesliga

Humbi Botërorin, Werner: Moment i vështirë, do bëj tifo nga divani

Timo Werner do të jetë mungesa e madhe e Gjermanisë në Botërorin e Katarit. Sulmues dëmtoi kaviljen në pjesën e parë të sfidës Shakhtar Donetsk-Leipzig (0-4) dhe tani duhet ta shohë Kupën e Botës në televizor.

Edhe pse po kalon momente shumë të vështira, 26-vjeçari ka bërë një postim në rrjetet sociale, duke konfirmuar mungesën në kompeticionin më të rëndësishëm në futboll. “Një situatë e vështirë për t’u përballuar.

Do të jem jashtë fushave për javët e ardhshme, do të mungoj në Kupën e Botës dhe do më duhet të mbështes Leipzigun dhe kombëtaren gjermane nga divani për fat të keq. Faleminderit të gjithëve për mesazhet”, shkruan Werner, autor i 24 golave me “Pancerat”.

Lajme të tjera

Katar 2022

Lionel Messi rikthehet të flasë për triumfin e Argjentinës së tij në Botërorin Katar 2022. Në një intervistë të gjatë kapiteni i kombëtares albiceleste...

Kategoria Superiore

Vesel Limaj u largua nga Tirana drejt Rumanisë, duke ndërprerë me konsensus marrëdhënien me kampionët e Shqipërisë. Për SuperSport, futbollisti nga Malisheva i lindur...

Featured

Gjatë periudhës së merkatos, janë të shumta mundësitë që një lojtar të ndryshojë klub dhe fanellë. Mirëpo, edhe pse shumë të rrallë, ka nga...

Futboll

Portieri i Yeni Malatyaspor, Ahmet Eyup Turkaslan raportohet mes viktimave që humbën jetët nga tërmeti vdekjeprurës në Turqi. Lajmin tragjik e zyrtarizoi trajneri Yalmaz...