Connect with us

Hi, what are you looking for?

Futboll

Humbi dy 11-metërsha në eliminimin e Boca Junior, Corinthians tallet keq me sulmuesin (video)

Skuadra braziliane Corinthians i dha një goditje shumë të rëndë Boca Juniorsit, duke i eliminuar argjentinasit brenda në “Bombonera” në Copa Libertadores pas goditjeve të 11-metërshave (koha e rregullt në të dyja sfidat përfundoi 0-0).

Protagonist negativ i mbrëmjes për Bocan ishte Dario Benedetto, ish-sulmues i Olimpikut të Marsejës dhe përfaqësueses së Argjentinës. 32-vjeçari humbi dy herë penallti, gjatë ndeshjes dhe në fund në seritë që do të përcaktonin fituesin.

Corinthians nuk sulmoi pothuajse gjatë 90 minutave në “Bombonera”, futbollistët e ekpit brazilian rezistuan dhe në fund heroi tyre rezultoi portieri Cássio. Klubi brazilian kaloi në çerekfinale të Copa Libertadores.

Nëse stafi dhe futbollistët e Corinthiansit u munduan t’i ngushëllonin rivalët në fushë, në rrjetet sociale klubi brazilian u tregua i pamëshirshëm. Madje tifo-grupi më i madh i tifozëve të Cornthiansit, “Gaviões da Fiel Torcida” ironizuan kundërshtarët me një fotomontazh të sulmuesit Dario Benedetto, sikur të ishte partner i tyre. Ky postim ka nxitur reagime të shumta të tifozëve.

Lajme të tjera

Futboll

Skuadra e Mechelen, e drejtuar nga Besnik Hasi, rikthehet tek fitorja në kampionat belg në play off-in e grupit të Conference League. Pas humbjes...

Futboll

Fernando Santos nuk është më trajner i Beshiktashit, ka bërë të ditur klubi nga Stambolli këtë të shtunë. Vendimi u mor pas barazimit (1-1)...

La Liga

Që kur Xavi Hernandez njoftoi se do të largohej nga Barcelona në fund të sezonit, gjërat kanë filluar të shkojnë më mirë te “Blaugrana”....

Kosovë

Gafë e pafalshme e Arijanet Muric në Premier League. Portieri titullar i Kosovës, pjesë e Burnleyt në kampionatin më të bukur në botë, i...