Connect with us

Hi, what are you looking for?

Kategoria e Parë

Humbi me Tomorin, Dinamo largon Nevil Deden

Nevil Dede nuk është më trajner i Dinamos. Klubi kryeqytetas, nëpërmjet një njoftimi në faqen zyrtare, zyrtarizon ndarjen me trajnerin për shkak të rezultateve të dobëta.

Humbja e fundit me Tomorin 0-1 në “Selman Stermasi” rezultoi fatale për postin e 48-vjeçarin.

Lexo edhe:

Njoftimi i Dinamos

“FC Dinamo njofton ndërprerjen e bashkëpunimit me trajnerin Nevil Dede.

Tekniku 48-vjeçar nuk do të jetë më në krye të pankinës blu pas marrëveshjes së dyanshme të arritur mes palëve.

FC Dinamo e falënderon trajnerin Dede për kontributin e dhënë gjatë këtyre muajve në stolin dinamovit dhe i uron suksese në vazhdimësi.”

 

 

 

Lajme të tjera

Futboll

Skuadra e Mechelen, e drejtuar nga Besnik Hasi, rikthehet tek fitorja në kampionat belg në play off-in e grupit të Conference League. Pas humbjes...

Premier League

Armando Broja mund të përdoret nga Chelsea për të balancuar financat, duke u nxjerrë në shitje. Blutë kanë shpenzuar shuma marramendëse në sesionet e...

La Liga

Që kur Xavi Hernandez njoftoi se do të largohej nga Barcelona në fund të sezonit, gjërat kanë filluar të shkojnë më mirë te “Blaugrana”....

Futboll

Fernando Santos nuk është më trajner i Beshiktashit, ka bërë të ditur klubi nga Stambolli këtë të shtunë. Vendimi u mor pas barazimit (1-1)...