Connect with us

Hi, what are you looking for?

Serie A

Humbi penalltinë ndaj Sassuolos, Di Francesco “tërbohet” me sulmuesin brazilian

Humbi penalltinë ndaj Sassuolos, Di Francesco "tërbohet" me sulmuesin brazilian
Humbi penalltinë ndaj Sassuolos, Di Francesco "tërbohet" me sulmuesin brazilian

Frosinone humbi me rezultatin minimal 1-0 përballjen direkte për mbijetesën me Sassuolon, duke komplikuar edhe më shumë objektivin sezonal, kur kanë mbetur edhe 10 javë nga fundi i kampionatit.

Klubi nga periferia e kryeqytetit shpërdoroi një mundësi të mirë për të shmangur humbjen, pasi në minutën e 90’ sulmuesi shqiptar Marvin Çuni fitoi një penallti, të cilën e gjuajti jashtë braziliani i Juventusit, Kaio Jorge.

E pikërisht kjo penallti ‘i djeg’ jo pak trajnerit Eusebio Di Francesco, i cili pas ndeshjes pranoi se gjuajtësi i parë ishte Soule, i cili ndodhej në fushë në ato momente.

Lexo edhe:

“Ne e kemi të qartë hierarkinë e goditjes së penalltive. I pari është Soule dhe nuk e kuptova këmbënguljen e Kaio Jorge për ta marrë atë penallti. Natyrisht që kushdo mund ta humbë një penallti, por kur ka një hierarki, nuk duhet të krijohen situata të tilla. Do ta diskutoj me futbollistët e mi këtë çështje, pasi javët kalojnë dhe misioni ynë bëhet më i vështirë”, u shpreh Di Francesco.

 

Lajme të tjera

La Liga

Xavi rrezikon shkarkimin nga posti i trajnerit të Barcelonës sapo të mbyllet sezoni. Deklarata e fundit ka sjellë shqetësim në klub, teksa është pritur...

Merkato

Bento Matheus Krepski pritet të jetë një nga përforcimet e Interit gjatë merkatos verore. Kampionët e Italisë kanë përzgjedhur 24-vjeçarin brazilian si portierin e...

Itali

Orë vendimtare për Interin. Të hënën e 20 majit skadon huaja që fondi “Oaktree” i ka dhënë numrit një të zikaltërve në vitin 2021....

Ligue 1

Milan Skriniar zgjodhi të thyejë raportet e tij me Interin dhe tifozerinë zikaltër, për t’u transferuar një vit më parë te Paris Saint Germain...