Connect with us

Hi, what are you looking for?

Ligue 1

Humbja 3-0, Mbappe kritika shokëve: Të kemi më shumë respekt për veten dhe tifozët!

PSG po shfaq oshilacione në këtë fazë të sezonit. Eliminimi nga Champions League ka sjellë zemërimin e tifozëve, të cilët kanë shfryrë dufin ndaj Neymar, trajnerit dhe drejtuesve të klubit.

Kritikave nuk u ka shpëtuar as Leo Messi për rendimentin e tij të dobët në fushën e lojës. PSG humbi 3-0 në Montekarlo përballë Monacos të dielën, duke regjistruar disfatën e katërt në kampionat.

Kylian Mbappe foli troç pas humbjes me ish-ekipin e tij, duke ftuar shokët e skuadrës të reagojnë dhe të sigurojnë sa më shpejt titullin kampion. PSG kryeson Ligue 1 me 12 pikë më shumë se Marseille e vendit të dytë

Humbëm ndaj një ekip të fortë, që luajti në kompeticionet europiane. Kundërshtari u fut në fushë për fitore dhe ia doli të vendoste në praktikë planin që kishte përgatitur.

Ata e merituan fitoren kundër nesh, shpresoj që Monaco të sigurojë një biletë europiane për sezonin e ardhshëm. Objektivi ynë është t’i dhurojmë PSG-së titullin e dhjetë kampion.

Mund të fitojmë ndeshje nga 8-0 apo 9-0, në fund përsëri njerëzit do të flasin për eliminimin nga Champions League. Duhet të jemi profesionistë, të kemi më shumë respekt për veten dhe njëri-tjetrin.

Duhet të respektojmë edhe tifozët, të cilët na mbështesin gjithmonë. Në ndeshjen me Monacon nuk e bëmë, nuk treguam fare respekt për veten tonë”, deklaroi ylli i ekipit francez.

[quiz-cat id=”297576″]

Lajme të tjera

Euro 2024

Shqipëria do të luajë në datën 26 mars një ndeshje miqësore ndaj përfaqësues së Zvicrës, lajm që u zbulua në emisionin “ELITE SHOW”. Çdo...

Kombëtare

Italia kampione në fuqi e Europës, do ta nisë Europianin e 2024-ës pikërisht përballë Shqipërisë në “Dortmund, mbrëmjen e 15 qershorit, teksa kreu i...

Futboll

Dani Alves akuzohet për sulm seksual për përdhunimin e dyshuar të një vajze në klubin e natës Sutton, në Barcelonë, më 30 dhjetor të...

Euro 2024

Një prapaskenë interesante edhe zbuluar në emisionin “ELITE SHOW”, çdo të hënë në SportNews (21:00), që ka lidhje me Luka Modric dhe Jahmir Hykën....